Anasayfa Genel Bilgiler Coğrafya İdari Yapı Sosyal ve Kültürel Yapı Tarih ve Mitoloji Turizm-Gezi Ulaşım-Konaklama Resimler Haberler Ziyaretçi

                               ULAŞIM-KONAKLAMA


 

 

 

         
           

 

ÖZEL OTOMOBİLLE ULAŞIM

 

Ankara' dan

    TEM otoyolundan İstanbul istikametine doğru ilerleyip Gerede veya Yeniçağa yol ayrımından kuzeye dönüldüğünde,Mengen, Devrek,Çaycuma ve Bartın yolu üzerinden gelinebilir.

Bartın'dan sonra Amasra Kurucaşile yönünde iki seçenek vardır. Bartın'dan Amasra - Kuruca şile yönünde gidildiğinde 3  - 5 km sonra gelinen kavşaktan sola dönülürse Amasra'  ya ve oradan da Çakraz'a varılabilir.Bu şekilde Bartın Çakraz arası 40 dakika (yaklaşık 30 km) sürmektedir.Eğer Amasra üzerinden gidilmeyip aynı yoldan doğruca ilerlenirse, 15 20 dakikalık (yaklaşık 16 km)bir yolculuktan sonra Çakraz'a varılır.

İstanbul' dan

       TEM otoyolu üzerinden Ankara İstikametinde ilerlenip Yeniçağa yol ayrımından kuzeye dönülerek,yine Mengen, Devrek,Çaycuma Bartın üzerinden Amasra ve Çakraz'a varılır.

Adana' dan

       Adana'dan Ankara ve oradan da Bartın üzerinden çakraz'a varılır.

İzmir' den

     Bursa yolu üzerinden Adapazarı Dörtyol'a gelinip buradan da TEM otoyolundan Ankara yönünde ilerlenerek yine Yeniçağa yol ayrımından kuzeye dönülerek Mengen., Devrek, Çaycuma ve Bartın üzerinden Çakraz'a varılabilir.

 Antalya' dan

    Isparta üzerinden  Ankara ve oradan da Tem otoyolu takip edilerek, Yeniçağa dan kuzeye,yine Mengen, Devrek,Çaycuma,ve Bartın üzerinden Çakraz'a varılır

 

OTOBÜSLE ULAŞIM

     Ankara,İstanbul,İzmir,Bursa,Antalya gibi bütün büyük merkezlerden Bartın'a otobüs seferleri yapılmaktadır.Bartın'a varıldıktan sonra sabah 07 den itibaren Kurucaşile ve Cide yönünde birer ve ikişer saatte bir, transit minibüsler 20 - 25 dakikalık bir yolculuktan sonra sizi Çakraz' a ulaştırır.Bu minibüslerin son hareket saati kışın 18.30 yaz döneminde ise 20.00 dir.

Bunun dışında,Bartın terminalindeki Amasra durağından her yarım saatte bir Amasra'ya düzenli dolmuş seferleri yapılmaktadır.Bu dolmuşlarla Amasra'ya gelindikten sonra,postane binasının karşısındaki Çakraz Seyahat minibüsleri ile yine 16 km.lik bir yolculuktan sonra Çakraz' a ulaşmak mümkündür.

BARTIN'A SEFER YAPAN ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS FİRMALARININ İSİMLERİ

BARTIN AS 74

BARTIN ÖZEMNİYET

METRO TURİZM

ÖZBARTIN

KAMİL KOÇ

 

DİĞER KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

                Diğer konaklama seçenekleri arasında EV PANSİYONLARI önerilebilir. Kişi başına yatak hesabı olarak değil, gecelik fiyat sistemi uygulanan bu seçenekte, konaklayacağınız evlerde TV de dahil tüm ev araç ve gereçleri mevcuttur. Kaldığınız süre içerisinde mutfak dahil her şeyi kullanabilir, kendi evinizdeymiş gibi yemeğinizi pişirebilir ve gerçek bir ev ortamında tatilinizi geçirebilirsiniz.  

 

                           

               

               

              

 

ÖNEMLİ UYARI

Sitemizde yayınlanmakta olan tüm haber, bilgi ve resimler aksi belirtilmedikçe  ticari amaçla  kullanılmamak şartıyla, izin alınarak ve kaynak belirtilerek kullanılabilir